Разлика помеѓу преработките на „Закарпатска област“

Нема измена во големината ,  пред 8 години
с
r2.7.3) (Робот: Ја менувам sv:Zakarpattia oblast во sv:Zakarpatska oblast
с (r2.7.3) (Робот: Додава sr:Закарпатска област)
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам sv:Zakarpattia oblast во sv:Zakarpatska oblast)
[[sr:Закарпатска област]]
[[fi:Taka-Karpatian alue]]
[[sv:ZakarpattiaZakarpatska oblast]]
[[tr:Zakarpatya Oblastı]]
[[uk:Закарпатська область]]