Разлика помеѓу преработките на „Таратор“

Додаден 1 бајт ,  пред 8 години
граматички поправки
(граматички поправки)
* една глава [[лук]]
* половина килограм [[кисело млеко]]
* две свежи краставицaкраставици
* 100ml сончогледово или [[маслиново масло]]
* една мала [[лажица]] [[Готварска сол|сол]]
116

уредувања