Разлика помеѓу преработките на „Кинески јазик“

Додадени 27 бајти ,  пред 7 години
с
r2.7.2+) (Робот: Додава ba:Ҡытай теле
с (r2.7.2+) (Робот: Додава my:တရုတ်ဘာသာ; менува tl:Wikang Intsik)
с (r2.7.2+) (Робот: Додава ba:Ҡытай теле)
[[bn:চীনা ভাষা]]
[[zh-min-nan:Hàn-gí]]
[[ba:Ҡытай теле]]
[[be:Кітайская мова]]
[[be-x-old:Кітайская мова]]
126.033

уредувања