Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Паркови во Истанбул“

с
Робот: Ја менувам Категорија:Знаменитости во Истанбул во Категорија:Туристички атракции на Истанбул
с (r2.7.1) (Бот Додава: it:Categoria:Parchi di Istanbul)
с (Робот: Ја менувам Категорија:Знаменитости во Истанбул во Категорија:Туристички атракции на Истанбул)
{{Commons cat|Parks in Istanbul}}
 
[[Категорија:Паркови по град|И]]
[[Категорија:ЗнаменитостиТуристички воатракции на Истанбул]]
[[CategoryКатегорија:Паркови во Турција]]
[[Категорија:Географија на Истанбул]]
[[Категорија:Инфраструктура на Истанбул]]