Разлика помеѓу преработките на „Долмабахче“

Додадени 12 бајти ,  пред 8 години
с
Робот: Ја менувам Категорија:Знаменитости во Истанбул во Категорија:Туристички атракции на Истанбул
с (r2.7.2) (Робот: Додава kk:Долмабахче сарайы)
с (Робот: Ја менувам Категорија:Знаменитости во Истанбул во Категорија:Туристички атракции на Истанбул)
 
{{coord|41|02|22|N|29|00|06|E|region:TR_type:landmark|display=title}}
{{Link FA|az}}
 
[[Категорија:Долмабахче| ]]
[[Категорија:Музеи во Истанбул]]
[[Категорија:ЗнаменитостиТуристички воатракции на Истанбул]]
[[Категорија:Босфор]]
[[Категорија:Отоманска архитектура]]
[[Категорија:Архитектура од 19 век]]
 
{{Link FA|az}}
 
[[af:Dolmabahçe-paleis]]