Разлика помеѓу преработките на „Бели дробови“

Додадени 7 бајти ,  пред 8 години
с
Робот: Ја менувам Категорија:Систем за дишење во Категорија:Респираторен систем
с (Робот: Менува ckb:سیی (ئەندام)ckb:سی (ئەندام))
с (Робот: Ја менувам Категорија:Систем за дишење во Категорија:Респираторен систем)
{{commons|Category:Lungs}}
 
[[Категорија:СистемРеспираторен за дишењесистем]]
 
[[af:Long]]
[[ca:Pulmó]]
[[cv:Ӳпке]]
[[ckb:سی (ئەندام)]]
[[cs:Plíce]]
[[sn:Mapapu]]
[[sw:Mapafu]]
[[ku:Pişik]]
[[ky:Өпкө]]
[[mrj:Шоды]]
[[lbe:Гьутру]]
[[ky:Өпкө]]
[[la:Pulmo]]
[[lv:Plaušas]]
[[sl:Pljuča]]
[[so:Sambab]]
[[ckb:سی (ئەندام)]]
[[sr:Плућа]]
[[sh:Pluća]]