Разлика помеѓу преработките на „Родос (град)“

Одземени 16 бајти ,  пред 7 години
с
Робот: Ја менувам Категорија:Список на објекти заштитени од УНЕСКО во Категорија:Светско наследство на УНЕСКО
с (r2.7.3) (Робот: Менува ja:ロドス)
с (Робот: Ја менувам Категорија:Список на објекти заштитени од УНЕСКО во Категорија:Светско наследство на УНЕСКО)
{{Шаблон:Светско наследство во Грција}}
 
[[Категорија:СписокСветско наследство на објекти заштитени од УНЕСКО]]
[[Категорија:Места во Грција]]
[[Категорија:Објекти на светско наследство во Грција]]