Хидроксид: Разлика помеѓу преработките

Додадени 17 бајти ,  пред 9 години
с
Робот: Додава fr:Hydroxyde
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Робот: Додава hi:उदजारेय)
с (Робот: Додава fr:Hydroxyde)
[[es:Hidróxido]]
[[fa:هیدروکسید]]
[[fr:Hydroxyde]]
[[ko:수산화물]]
[[hi:उदजारेय]]
85.496

уредувања