Разлика помеѓу преработките на „Компир“

Додадени 58 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
[[Категорија:Компири| ]]
[[Категорија:Коренест зеленчук]]
[[Категорија:Германски зборови]]
 
{{Link FA|be-x-old}}
{{Link FA|es}}