Разлика помеѓу преработките на „Кифла“

Додадени 63 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
(нова)
 
с
Филот може да биде солен (јајца со сирење, шунка и слично) или сладок ([[џем]], [[крем]], [[шеќер]], [[мак]] со шеќер и слично).
 
На [[германски јазик]], кифла се нарекува ''Kipferl''.
 
== Поврзано ==
 
[[Категорија:Печива]]
[[Категорија:Германски зборови]]