Разлика помеѓу преработките на „Калиште“

Додадени 5 бајти ,  пред 8 години
с
Робот: Ја менувам Категорија:Македонски села во Категорија:Села во Македонија
с (r2.7.3) (Робот: Менува sq:Kalishti (Vrapçisht))
с (Робот: Ја менувам Категорија:Македонски села во Категорија:Села во Македонија)
== Надворешни врски ==
 
[[Категорија:МакедонскиСела селаво Македонија]]
[[Категорија:Гостиварски села]]
[[Категорија:Села во Општина Врапчиште]]