Разлика помеѓу преработките на „Општина Дебар“

Додадени 170 бајти ,  пред 12 години
с
== Личности ==
 
== Култура и спорт ==
ФК Кораб (Дебар), оформен 1923 година. Има настапувано во 2 МФЛ (Втора Македонска Фудбалска Лига).
 
== Иселеништво ==
497

уредувања