Џ. Д. Селинџер: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
| name = Џ. Д. Селинџер
| image = Salinger.jpg
| caption = фотографија од страна на Лот Џејкоби, (1950)
| birth_name = Џером Дејвид Селинцер
| birth_date = 1 јануари, 1919 год.