Џ. Д. Селинџер: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
| period = 1940–1965
| notableworks = ''[[Игра во 'ржта]]'' (1951)<br />''[[Девет приказни (Селинџер)|Девет приказни]]'' (1953)<br />''[[Френи и Зои]]'' (1961)
| influences = [[Шервуд Андерсон]], [[Антон Чехов]], [[ФресисФренсис Скот Фицџералд]], [[Гистав Флобер]], [[Ернест Хемингвеј]], [[Франц Кафка]], [[Ринг Ларднер]], [[Лав Толстој]]
| influenced = [[Стивен Шобоски]], [[Џонатан Сафран Фоер]], [[Харуки Мураками]], [[Том Робинс]], [[Филип Рут]], [[Луис Сашар]], [[Џон Апдајк]], [[Ричард Јејтс]], [[Игор Штикс]], [[Џон Грин]]
| signature = J. D. Salinger Signature.svg