Џ. Д. Селинџер: Разлика помеѓу преработките

Одземени 3 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(инфокутија)
сНема опис на уредувањето
{{Infobox writer
| name = Џ. Д. Селинџер
| image = JD Salinger.jpg
| caption = фотографија од страна на Лот Џејкоби, 1950
| birth_name = Џером Дејвид Селинцер