Минск: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с (Робот: Додава kab:Minsk)
сНема опис на уредувањето
* {{flagicon|Poland}} '''[[Лоѓ]]''', [[Полска]] <small>''(од 1993)'' <ref name="Łódź Tourism">''{{цитирана веб страница |url=http://en.www.uml.lodz.pl/index.php?str=2029 |title=Twin Cities |accessdate=2008-10-23 |work=The City of Łódź Office|publisher=<small>[[Податотека:Flag of the United Kingdom.svg|14px]] [[Податотека:Flag of Poland.svg|border|10px]] {{fontcolor|Green|([[англиски|{{fontcolor|Green|English}}]] и [[полски јазик|{{fontcolor|Green|Polish}}]])}} [[copyright|©]] 2007 UMŁ</small>}}</ref>''<ref name="Minsk"/></small>
* {{flagicon|Germany}} '''[[Бон]]''', [[Германија]] <small>''(од 1993)''<ref name="Minsk"/></small>
* {{flagicon|Netherlands}} '''[[ЕјндховенАјндховен]]''', [[Холандија]] <small>''(од 1994)''<ref name="Minsk"/></small>
* {{flagicon|Tajikistan}} '''[[Душанбе]]''', [[Таџикистан]] <small>''(од 1998)''<ref name="Minsk"/></small>
||