Разлика помеѓу преработките на „Фигура (стилистика)“

с
с (Отстрането уредувањето на 217.196.195.188 (разговор), вратено на последната верзија на EmausBot)
с (Робот: Додава pa:ਅਲੰਕਾਰ (ਸਾਹਿਤ))
[[ja:修辞技法]]
[[no:Figur (retorikk)]]
[[pa:ਅਲੰਕਾਰ (ਸਾਹਿਤ)]]
[[pl:Figura retoryczna]]
[[pt:Figura de linguagem]]
85.496

уредувања