Периферен нервен систем: Разлика помеѓу преработките

с
r2.5.4) (Робот: Ја менувам is:Úttaugakerfið во is:Úttaugakerfi
с (Робот: Додава gl:Sistema nervioso periférico)
с (r2.5.4) (Робот: Ја менувам is:Úttaugakerfið во is:Úttaugakerfi)
[[hi:परिधीय तंत्रिका तंत्र]]
[[id:Sistem saraf tepi]]
[[is:ÚttaugakerfiðÚttaugakerfi]]
[[it:Sistema nervoso periferico]]
[[he:מערכת העצבים ההיקפית]]
5.215

уредувања