Разлика помеѓу преработките на „Џонатан Зебина“

нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox football biography 3 | playername = Џонатан Зебина<br>Jonathan Zebina | image = File:Zebina 2 cropped...)
 
}}
 
'''Џонатан Зебина''' (роден на 19 јули 1978 година во [[Париз]]) е [[Франција | француски]] [[фудбалер]] кој моментално игра за екипата на [[ФК Тулуз | Тулуз]]. Тој најчесто игра на позицијата [[Одбрана (фудбал) | десен бек]], а повремено во својата кариера бил користен и на позицијата [[Одбрана (фудбал) | централен дефанзивец]], иако тој ја започнал кариерата како [[Напад (фудбал) | напаѓач]].
 
== Клубска кариера ==