Разлика помеѓу преработките на „Царство Бугарија“

с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: sh:Carstvo Bugarska)
с
{{DEFAULTSORT:Бугарија}}
 
[[Категорија:Трета бугарска држава| ]]
[[Категорија:Поранешни кралства]]
[[Категорија:Бугарија во 20 век]]
376

уредувања