Разлика помеѓу преработките на „Периапсида“

Додадени 12 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.2) (Робот: Ја менувам nn:Aphel во nn:Apsis i astronomi
с (r2.7.3) (Робот: Додава et:Apsiid (astronoomia))
с (r2.7.2) (Робот: Ја менувам nn:Aphel во nn:Apsis i astronomi)
[[ja:近点・遠点]]
[[no:Apsis (astronomi)]]
[[nn:AphelApsis i astronomi]]
[[nds:Apsis (Astronomie)]]
[[pl:Apsyda (astronomia)]]
1.410

уредувања