Разлика помеѓу преработките на „Стефан Стамболов“

изменета категоризација
с (r2.7.3) (Робот: Додава la:Stephanus Stambolov)
(изменета категоризација)
 
{{Премиери на Бугарија}}
 
{{Бугарија-политичар-никулец}}
 
{{DEFAULTSORT:Стамболов, Стефан}}
[[Категорија:Бугарски политичари]]
[[Категорија:Членови на БАН]]
[[Категорија:Погреби на централните софиски гробишта]]
 
1.159

уредувања