Фински јазик: Разлика помеѓу преработките

Додадени 19 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.3) (Робот: Додава ast:Finlandés
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.2+) (Робот: Додава cdo:Hŭng-làng-ngṳ̄)
с (r2.7.3) (Робот: Додава ast:Finlandés)
[[ar:لغة فنلندية]]
[[an:Idioma finés]]
[[ast:Finlandés]]
[[az:Fin dili]]
[[bn:ফিনীয় ভাষা]]