Додадени 1.849 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
| [[File:Rainbow lorikeet.jpg|160px|Виножитен лори - Trichoglossus haematodus moluccanus]]
|}
 
<br />
{| class="toccolours" width=760px align=center style="border: solid 1px #208020; background-color: #d9f9d9;"
|-
! Награди
|-
| [[Слика:zlatnategla.jpg|thumb|центар|200px|За исклучителни придонеси на македонската википедија]]
|-
|
<!------------------------ОВДЕ ПОЧНУВА КОДОТ НА НАГРАДАТА------------------------>
{| style="border: 1px solid darkgreen; background-color: DarkSeaGreen;"
|rowspan="2" valign="middle" | [[Image:Barnstar nature.png|100px]]
|rowspan="2" |
|style="font-size: x-large; padding: 0; vertical-align: middle; height: 1.1em;" | '''...за преводот на [[Шаблон:Таксономија]]'''
|-
|style="vertical-align: middle; border-top: 1px solid gray;" | Одлично завршена работа, сега да ти е ќеф да ја користиш таксокутијата (со автоматското менување на бои за различни царства) :D Мислам дека супер е оправена сега. Поздрав, [[Корисник:Brainmachine|Brainmachine]]<sup>[[Разговор со корисник:Brainmachine|wtf?]]</sup> 23:59, 4 декември 2008 (UTC)
|}
<!------------------------ОВДЕ ЗАВРШУВА КОДОТ НА НАГРАДАТА------------------------>
|-
|
{| style="background-color: #fdffe7; border: 1px solid #fceb92;"
|style="vertical-align: middle; padding: 5px;" | [[File:Choco-Nut Bake with Meringue Top cropped.jpg|120px]]
|style="vertical-align: middle; padding: 3px;" | Колаче за статиите за благи работи кои ги уредуваш..) [[User:Kiril Simeonovski|Kiril Simeonovski]] <small>([[User talk:Kiril Simeonovski|разговор]])</small> 22:10, 29 декември 2011 (CET)
|}