Разлика помеѓу преработките на „Естонска Советска Социјалистичка Република“

с
r2.7.3) (Робот: Додава hy:Էստոնիայի ԽՍՀ
с (r2.7.3) (Робот: Додава hy:Էստոնիայի ԽՍՀ)
[[gl:República Socialista Soviética de Estonia]]
[[ko:에스토니아 소비에트 사회주의 공화국]]
[[hy:Էստոնիայի ԽՍՀ]]
[[hr:Estonska Sovjetska Socijalistička Republika]]
[[io:Socialista Sovieta Republiko di Estonia]]
5.830

уредувања