Разлика помеѓу преработките на „Бахами“

Нема измена во големината ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с
|national_motto =„Напред, нагоре, понатаму, заедно“<br /><small>(''Forward, Upward, Onward, Together'')</small>
|national_anthem = „[[Напред, Бахами]]“ <br /><small>(анг. "''March on, Bahamaland''")</small>
|royal_anthem = „[[Боже, чувај ја кралицатаКралицата]]“<br /><small>(''God, save the Queen'')</small>
|official_languages = [[англиски јазик|англиски]]
|regional_languages = [[бахамски креолски јазик|бахамски креолски]]