Разлика помеѓу преработките на „Таратор“

Одземени 43 бајти ,  пред 8 години
 
=== Состојки (за четворица) ===
* една глава [[лук]] (''Allium sativum'')
* половина килограм [[кисело млеко]]
* две свежи краставици (''Cucumis sativus'')краставицa
* 100ml сончогледово или [[маслиново масло]]
* една мала [[лажица]] [[Готварска сол|сол]]
 
=== Потребен специјален прибор ===
* дрвен сад за толчење
Анонимен корисник