Разлика помеѓу преработките на „Екстремни спортови“

с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.2) (Робот: Менува fi:Extreme-urheilu)
с
 
Фразата е:
"Постојат само три спорта:. Борби со бикови, трки со мотори, и планинарење, сите останати се само игри"
 
Импликација на таа фраза е дека зборот "спорт" е дефинирана активност во која некој би можел да биде убиен. Другите активности се нарекуваат "игри".