Разлика помеѓу преработките на „Јужна Каролина“

с
r2.7.3rc2) (Робот: Ја менувам diq:South Carolina во diq:Karolinaya Veroci
с (r2.7.1) (Робот: Додава ay:South Carolina suyu)
с (r2.7.3rc2) (Робот: Ја менувам diq:South Carolina во diq:Karolinaya Veroci)
[[yo:Gúúsù Carolina]]
[[zh-yue:南卡羅萊納州]]
[[diq:SouthKarolinaya CarolinaVeroci]]
[[bat-smg:Pėitū Karolėna]]
[[zh:南卡罗来纳州]]
6.057

уредувања