Британски Девствени Острови: Разлика помеѓу преработките

интервики
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам la:Britannicae Virginis Insulae во la:Virginis Insulae Britannicae; козметички промени)
(интервики)
[[pnb:برطانوی ورجن جزیرے]]
[[nds:Britsche Jumferninseln]]
[[oc:Illas Verges Britanicas]]
[[pl:Brytyjskie Wyspy Dziewicze]]
[[pt:Ilhas Virgens Britânicas]]
65

уредувања