Разлика помеѓу преработките на „Букефал“

Додадени 44 бајти ,  пред 7 години
Created Malayalam (ml) version and added interlink
с (Отстрането уредувањето на 31.11.93.247 (разговор), вратено на последната верзија на ZéroBot)
(Created Malayalam (ml) version and added interlink)
[[lt:Bucefalas]]
[[hu:Bukephalosz]]
[[ml:ബ്യൂസിഫാലസ്‌]]
[[mr:ब्युसाफलस]]
[[nl:Bucephalus]]
1

уредување