Разлика помеѓу преработките на „Гегиско наречје“

с
Робот: Менува it:Ghegoit:Lingua albanese ghega
(Испадна во пола Македонија се збори албански. Картата е неточна.)
с (Робот: Менува it:Ghegoit:Lingua albanese ghega)
[[fr:Guègue]]
[[hr:Gegijski jezik]]
[[it:GhegoLingua albanese ghega]]
[[hu:Geg albán nyelv]]
[[nl:Gegisch]]
85.496

уредувања