Разлика помеѓу преработките на „Април“

Одземен 1 бајт ,  пред 7 години
с
r2.7.3) (Робот: Ја менувам kv:Кос му тӧлысь во kv:Косму тӧлысь
с (Робот: Додава tum:Epurelo)
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам kv:Кос му тӧлысь во kv:Косму тӧлысь)
[[ceb:Abril]]
[[cs:Duben]]
[[tum:Epurelo]]
[[co:Aprile]]
[[cy:Ebrill]]
[[rw:Mata]]
[[sw:Aprili]]
[[kv:Кос муКосму тӧлысь]]
[[ht:Avril]]
[[ku:Avrêl]]
[[tr:Nisan]]
[[tk:Aprel]]
[[tum:Epurelo]]
[[udm:Оштолэзь]]
[[uk:Квітень]]
43.100

уредувања