Разлика помеѓу преработките на „Анџело Ди Ливио“

нема опис на уредувањето
 
==Репрезентативна кариера==
Тој го направи своето деби во [[Фудбалска репрезентација на Италија|националниот тим на Италија]] на 29 години, на 6 септември 1995 година, во натпревар помеѓу Италија и [[Фудбалска репрезентација на Словенија|Словенија]] (што заврши 1-0 за ''аѕурите'').
 
Подоцна тој учествува на 4 големи првенства две светски и две европски. Тој учествуваше на [[Европско првенство во фудбал 1996|европското првенство 1996]], на [[1998 ФИФА Светско Првенство|светското првенство 1998]], [[Европско првенство во фудбал 2000|европското првенство 2000]] и на речиси 36 години на [[2002 ФИФА Светско Првенство|светското првенство 2002]].