Разлика помеѓу преработките на „Состен“

Додадени 23 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: zh:索斯提尼斯
(Нова страница: '''Состен''' (умрел 277 п.н.е.) бил крал на Македонија и генерал од династијата Антипатриди. ...)
 
с (Бот Додава: zh:索斯提尼斯)
[[en:Sosthenes of Macedon]]
[[ru:Сосфен]]
[[zh:索斯提尼斯]]
2.747

уредувања