Разлика помеѓу преработките на „Глигор Поповски“

Додадени 190 бајти ,  пред 8 години
с
== Литературно творештво ==
* Сказна за детето Вилен (1952)
* Цвет (поезија за деца, 1953) --[[Special:Contributions/89.185.208.68|89.185.208.68]] <small>([[User talk:89.185.208.68|разговор]])</small> 19:19, 24 ноември 2012 (CET)
* Цвет (поезија за деца, 1953)
* Дрварче (раскази за деца, 1954)
* Росица (поезија за деца, 1956)
Анонимен корисник