Разлика помеѓу преработките на „Свети Никола“

Додадени 47 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.1) (Робот: Додава th:นักบุญนิโคลัส
с (r2.7.3) (Робот: Додава sw:Nikolasi wa Myra; козметички промени)
с (r2.7.1) (Робот: Додава th:นักบุญนิโคลัส)
[[sv:Nikolaus (helgon)]]
[[ta:நிக்கலசு]]
[[th:นักบุญนิโคลัส]]
[[uk:Святий Миколай]]
[[vec:San Nicoła de Bari]]
34.422

уредувања