Оклахома: Разлика помеѓу преработките

Додаден 21 бајт ,  пред 10 години
с
r2.7.3rc2) (Робот: Додава ay:Oklahoma suyu
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам zh-yue:屋加堪馬省 во zh-yue:奧克拉何馬州)
с (r2.7.3rc2) (Робот: Додава ay:Oklahoma suyu)
[[ast:Oklahoma]]
[[gn:Oklahoma]]
[[ay:Oklahoma suyu]]
[[az:Oklahoma]]
[[bn:ওক‌লাহোমা]]
6.057

уредувања