Бени (река): Разлика помеѓу преработките

Додаден 21 бајт ,  пред 10 години
с
r2.7.3) (Робот: Додава sh:Beni (rijeka)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.2) (Робот: Додава vi:Sông Beni)
с (r2.7.3) (Робот: Додава sh:Beni (rijeka))
[[ru:Бени (река)]]
[[sr:Бени (река)]]
[[sh:Beni (rijeka)]]
[[sv:Benifloden]]
[[uk:Бені (річка)]]
7.187

уредувања