Разлика помеѓу преработките на „Крушица (Кичевско)“

нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Робот: Додава fr:Krouchitsa (Vranechtitsa))
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Крушица (Кичевско)''' е село во [[Општина Вранештица]], во околината на градот [[Кичево]].
 
{{Мак-никулец}}
{{Инфокутија за село во Република Македонија|
| слика мапа=
| име=Крушица (Кичевско)
| општина=[[Општина Вранештица]]
| популација=5
| веб=
}}
[[File:Vraneštica Municipality.svg|thumb|right|290px|Карта на општина Вранештица со селските атари.]]
 
== Географиja и местоположба ==