Разлика помеѓу преработките на „Зеланд (остров)“

Нема измена во големината ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{другизначења|остров на Данска|други истоимени подрачја|Зеланд (појаснување)}} {{Infobo...)
 
с
| country capital city =
| country largest city = [[Копенхаген]]
| country largest city population = 1,.181,.239
| country leader title =
| country leader name =
| population = 2,.491,.090
| population {{as of}} = 2012
| density_km2 = 354.3