Разлика помеѓу преработките на „Пјонгјанг“

Додадени 20 бајти ,  пред 8 години
с
r2.6.1) (Робот: Менува zh-min-nan:Pêng-jiáng Ti̍t-hat-chhī
с (Робот: Додава ur:پیانگ یانگ)
с (r2.6.1) (Робот: Менува zh-min-nan:Pêng-jiáng Ti̍t-hat-chhī)
[[Категорија:Главни градови во Азија|Пјонгјанг]]
[[Категорија:Пјонгјанг|*]]
 
[[lez:Пхеньян]]
 
[[ace:Pyeongyang]]
[[az:Pxenyan]]
[[bn:পিয়ং ইয়াং]]
[[zh-min-nan:PyongyangPêng-jiáng Ti̍t-hat-chhī]]
[[be:Горад Пхеньян]]
[[be-x-old:Пхеньян]]
[[ht:Pyongyang]]
[[ku:Pyongyang]]
[[lez:Пхеньян]]
[[la:Pyeongyangum]]
[[lv:Phenjana]]
[[tr:Pyongyang]]
[[uk:Пхеньян]]
[[ug:Pyongyang]]
[[ur:پیانگ یانگ]]
[[ug:Pyongyang]]
[[vi:Bình Nhưỡng]]
[[vo:Pyöngyang]]
457

уредувања