Разлика помеѓу преработките на „Градови во Италија“

с
нема опис на уредувањето
с
с
|[[Чивитанова Марке]]||[[Мачерата (покраина)|Мачерата]]||[[Марке]]|| 38.299
|-
|[[ЧивитавекијаЧивитавекја]]||[[Рим (покраина)|Рим]]||[[Лацио]]|| 50.032
|-
|[[Колеферо]]||[[Рим (покраина)|Рим]]||[[Лацио]]|| 20.723
== Наводи ==
{{наводи}}
 
 
{{Европа по тема|Градови во}}