Разлика помеѓу преработките на „Европска вселенска агенција“

с
r2.7.2+) (Робот: Ја менувам la:ESA во la:Agentia Spatii Europaea
с (r2.7.2) (Робот: Менува stq:Europäiske Ruumtefoartorganisation)
с (r2.7.2+) (Робот: Ја менувам la:ESA во la:Agentia Spatii Europaea)
[[he:סוכנות החלל האירופית]]
[[ka:ევროპული კოსმოსური სააგენტო]]
[[la:ESAAgentia Spatii Europaea]]
[[lv:Eiropas Kosmosa aģentūra]]
[[lb:European Space Agency]]
125.959

уредувања