Отвори го главното мени

Промени

Одземен 81 бајт ,  пред 7 години
с
Бришење на "PALMERPENGUINB.JPG", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:Jameslwoodward|Jameslwood...
== Население ==
[[Податотека:antarctica.jpg|thumb|250px|right|Територијална поделба на Антарктикот]]
 
[[Податотека:PALMERPENGUINB.JPG|thumb|Станицата Палмер]]
 
Се претпоставува дека во секој момент барем 1.000 луѓе живеат на континентот. Оваа бројка варира во зависност од месецот.