Разлика помеѓу преработките на „Џовани Пјерлуиџи де Палестрина“

с (Отстрането уредувањето на BobioSan12345 (разговор), вратено на последната верзија на EmausBot)
==Извор==
* Учебник по музичка уметност за I година гимназиско образование, стр 38, 2009 година.
 
Професорката по музичко не тера ова да го учиме...
 
Говедо
 
== Наводи ==
Анонимен корисник