Разлика помеѓу преработките на „Хинди“

Одземени 37 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Хиндиски јазик на Хинди презапишувајќи врз пренасочување: Името му е сепак „хинди“.)
с
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Infobox language
|name=Хиндиски јазикХинди
|nativename={{lang|hi|हिन्दी, हिंदी}}
|states=[[Индија]], [[Пакистан]] ([[урду]] и [[марварски јазик]]), [[Фиџи]], [[Маврициус]] (урду), [[Непал]], [[Суринам]], [[Тринидад и Тобаго]]
 
{{ИИ-јазик-никулец}}
{{Јазици на Индија}}
 
[[Категорија:Хинди| ]]