Разлика помеѓу преработките на „Хинди“

Нема измена во големината ,  пред 8 години
с
Bjankuloski06 ја премести страницата Хиндиски јазик на Хинди презапишувајќи врз пренасочување: Името му е сепак „хинди“.
с (r2.7.1) (Робот: Менува pa:ਹਿੰਦੀ ਭਾਸ਼ਾ)
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Хиндиски јазик на Хинди презапишувајќи врз пренасочување: Името му е сепак „хинди“.)