Разлика помеѓу преработките на „Јован Оливер“

Одземени 4 бајти ,  пред 9 години
Одбиени последните 2 промени во текстот (од 217.16.90.55) и вратена ревизијата 2716090 на ZéroBot
(маријана)
(Одбиени последните 2 промени во текстот (од 217.16.90.55) и вратена ревизијата 2716090 на ZéroBot)
| познат = Еден од најмоќните луѓе во српското царство и ктитор на [[Лесновски манастир]], [[Света Софија Охрид|црква Света Софија]], црква Св. Димитрија во [[Кочани]]...
| занимање = [[Феудализам|феудалец]] во [[Македонија]]
| сопружник = ''Ана - МаријанаМарија''
| татко =
| мајка =