Разлика помеѓу преработките на „Џовани Бокачо“

Додадени 26 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.2) (Робот: Додава qu:Giovanni Boccaccio
с (Отстрането уредувањето на 217.16.90.27 (разговор), вратено на последната верзија на [[User:Тиверополник|Тивер...)
с (r2.7.2) (Робот: Додава qu:Giovanni Boccaccio)
[[pt:Giovanni Boccaccio]]
[[ro:Giovanni Boccaccio]]
[[qu:Giovanni Boccaccio]]
[[ru:Джованни Боккаччо]]
[[sq:Giovanni Boccaccio]]
7.011

уредување